Dekorart - Kültür Tuğlası - Dekoratif Tuğla - Duvar Kaplama - Duvar Dekorasyonu

Evinizin görünümünü iyileştirmek ve kullandığınız enerji miktarından tasarruf etmek istiyorsanız, dış cephe kaplamasına yatırım yapmak iyi bir fikir olabilir. Ayrıca, evinizin duvar kaplama uygulaması sonrasında dış etkenlere karşı koruma sağlanmış olur.

Yazımızda duvar kaplama ile ilgili detayları ele alıyoruz. Var olan farklı duvar kaplama türlerini ve nasıl çalıştıklarını da açıklayacağız.

Duvar Kaplama Nedir ?

Duvar Kaplama

Bize göre duvar kaplama; bir mülkün dış duvarlarını belirli bir malzeme ile kaplama sanatıdır. Beş ana duvar kaplama malzemesi vardır ve hepsinin iyi ve kötü yönleri bulunur, sırasıyla ele alalım.

Ahşap duvar kaplama

Ahşap Duvar Kaplama

Ahşap duvar kaplamasının ana cazibesi görüntüsüdür. Genellikle bir mülkün genel görüntüsüne çok iyi uyum sağlar. Bu tür duvar kaplaması malzemelerine yatırım yapmaya karar verirseniz, mülkünüzün diğer ahşap alanlarına aynı oranlarda bakım gerektirdiğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

U PVC duvar kaplama

PVC Duvar Kaplama

Özellikle belirtilmelidir ki, bu tür duvar kaplamaları diğerlerinden çok daha daha pahalıdır. Ekstra masraf, yüksek mukavemet, solmayan görünüm ve iyileştirilmiş yalıtım seviyeleri gibi faydalar sağlar. Ayrıca çok az bakım gerektirir. Kaplamayı nemli bir bez ile temizlemeniz yeterlidir.

Vinil duvar kaplama

Vinil Duvar Kaplama

Zaman içerisinde, vinil duvar kaplama popüler bir seçim olmuştur. Çeşitli vinil kaplama tedarikçilerinden fiyatlar alabilirsiniz. Bu tür duvar kaplama malzemesi başta alüminyum kaplamaya alternatif olarak tanıtılmıştır. Daha ucuz ve daha etkili olduğu dönemler vardı. Günümüzde vinil kaplama hala uygun fiyatlı bir seçenektir. Uygun fiyatı ile zamanla eğilme, bükülme, şekil de renk kaybı gibi dezavantajları göz önünde bulundurulmalıdır. Diğer duvar kaplama türlerine göre oldukça hassastır, bir basketbol topu çarpması ile dahi hasar alabilmektedir.

Taş duvar kaplama

Taş Duvar Kaplama

Çeşitli renk ve dokularda üretilen kültür taşı ve doğal taş modelleri evinizin iç ve dış mekanlarında kullanabileceğiniz, uygulaması kolay ve bakım gerektirmeyen bir duvar kaplama malzemesidir. Taş duvar kaplama mekanlarınızın otantik ve benzersiz görünmesini sağlamanın yanında yüksek dayanımlı ve doğru ısı yalıtımı yapıldığında uzun yıllar boyunca sizi memnun edecek bir seçim olacaktır. Ucuz duvar kaplama malzemeleri sınıfında, uygulaması kolay bir duvar dekorasyonu ürünüdür.

Aşağıda son yıllarda en çok tercih edilen kültür taşı duvar kaplama ürünlerini görüntüleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Tuğla duvar kaplama

Beyaz Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama

Tuğlalar yıllardır duvarlarımızı süsleyen çeşitli renklerde ve formlarda üretilen duvar kaplama malzemeleridir. Göz zevkinize hitap eden dekoratif tuğla kaplama ile yaşam alanlarınızı zenginleştimek diğer kaplama modellerine göre uzun yıllar dayanıklılık gösterir ve çok fazla bakım gerektirmez. Fiyatı taş duvar kaplama malzemeleri kadar uygundur. Uygulaması duvar dekorasyonu malzemesidir.

Aşağıda son yıllarda tercih edilen kültür tuğlası modelleri görüntüleyebilir ve satın alabilirisiniz.

Duvar kaplama uygulaması neden tercih edilmelidir ?

İnsanların mülklerinin dış duvar kaplama tercih etmelerinin ana sebeplerinden biri, görünümü iyileştirmesidir. Duvar kaplama söz konusu olduğunda sadece görünüşe değil diğer detaylar da göz önünde bulundurulmalıdır.

  • Dolu, kar veya aşırı sıcaklık gibi olumsuz hava koşullarına karşı koruma
  • Dış gürültüye karşı ses yalıtımı
  • Soğuk havalarda sıcak havayı sıcak havalarda da soğuk havayı içeride tutan ısı yalıtımı. Enerji kullanımını ve bunun sonucunda ortaya çıkan maliyetleri minimuma indirmeye yardımcı olur.

Gördüğünüz gibi, duvar kaplama uygulaması yatırımı yapmaya karar verirseniz elde edebileceğiniz birçok fayda mevcuttur. Araştırmanızı doğru bir şekilde yaptığınızdan ve işin tamamlanması söz konusu olduğunda uzman yardım aldığınızdan emin olun. Mülkünüzde hangi tip duvar kaplama malzemesi kullanırsanız kullanın fayda sağlayacaktır. Maliyet, sürekli bakım ve dayanıklılık söz konusu olduğunda gereksinimlerinize göre seçim yapmanız gerekmektedir.

Biz Özdemir Grup ailesi olarak satışını yapmakta olduğumuz dekoratif kültür tuğlası, kültür taşı, klinker tuğla ürünlerinin uzun yıllar sınırlı garantisini sağlıyoruz. Sektördeki 20 yılı aşkın tecrübemizle doğru uygulama bütün noktaları dikkate alıyor ve müşteri memnuniyetini vizyon edinen ilkelerimize bağlı kalarak, yaptığımız işi referans olarak gururla gösterebiliyoruz.

Bir Cevap Yazın