Piedra Black Duvar Paneli

Duvar kaplama, düz duvarlara sahip sade görünümlü bir odaya dekoratif bir doku vermenin ya da duvardaki kötü görünümü saklamanın en parlak fikridir.

Bütün duvar kaplama konseptinin ne olduğunu mu merak ediyorsunuz ? Bu yazımızda duvar kaplama, kullanılan malzemeler ve duvar kaplama fiyatları hakkında bilmeniz gerekenleri sizinle paylaşacağız. Ayrıca eviniz için gözde duvar kaplama fikirlerini de yazımızda bulabilirsiniz.

Duvar Kaplama Nedir ?

Genellikle duvar panelleri, taş duvarlar ile oda arasında yalıtım olarak kullanılmaktadır. Günümüzde bir odaya estetik ve modern görünüm katmak için duvar panelleri kullanılmaktadır. Dekoratif duvar panelleri; göze hitap eden görüntüyle birlikte, duvarın hasar görmesini de önlemekte, göze hoş görünmeyen elektrik kablolarını gizlemekte ve yapısal destek sağlamaktadır.

Duvarlar iki şekilde kurulabilir

 • Duvar panelleri duvara vidalanır. Düz ve pürüzsüz duvar yüzeyleri ve hafif paneller için geçerlidir.
 • Duvara metal bir ızgara çerçeve monte edilir ve duvar panelleri bu ızgaraya vidalanır.
Piedra Black Duvar Paneli
Duvar Kaplama Fikirleri : Duvar Panelleri

Duvar Kaplama Uygulamasında Kullanılan Malzemeler

Duvar panellerinde yaygın olarak kullanılan malzemeler şunlardır:

 • Ahşap : Ahşap duvar panelleri, tahtadan veya masif ahşap levhalarda, işlenmiş tahtadan veya diğer benzeri ahşap ürünlerden yapılmaktadır. 3 boyutlu bir efekt vermek için çekici kutu kalıpları ve çıta stilleri olarak tasarlanabilirler.
 • Lambri : Bu tarz duvar kaplaması ahşap ve sentetik malzemelerden yapılmaktadır. Malzemeler, desenlere ve modern tasarımlara oyulmuştur. Lambri genellikle duvarın alt yarısına yerleştirilir.
 • Duvar Kaplama ve Laminat : Bunlar dayanıklı yonga levha alt tabakadan veya ahşap kaplamadan yapılmıştır. Duvarlar ve tavanlar için kullanılabilirler.
 • MDF : Yüksek sıcaklıkta ağaç talaşların kuru preslenmesi ile üretilen bu malzeme dayanıklı ve şık bir duvar paneli modeli sunar.
 • Kumaş : Kumaş duvar panelleri, yatak odaları ve ses geçirmez eğlence odaları için harika bir fikirdir. Bunlar köpük ve dolgu ile doldurulmuş ve daha sonra seçtiğiniz bir kumaşla kaplanmış ahşap panellerdir.
 • Metaller : Metal duvar panelleri, modern bir odaya şık bir ifade katar. Alüminyum, çelik ve bakır, oturma odanız için dayanıklı duvar panelleri yapabilir.
 • Sunta : Sıcak pres talaş veya talaş ile yapılır. Ahşap kadar sağlam değildir, bu nedenle sadece kuru alanlarda kullanılabilir. Ahşap benzeri bir sonuç verir.
 • PVC : Az miktarda plastikleştirici içeren sert polivinil klorürden yapılmıştır. Sağlam ve suya dayanıklıdırlar.
 • Cam : Size şık aynalı duvarlar verebilir.

Duvar Kaplama Fiyatları

Kullandığınız malzemeye bağlı olarak duvar kaplama fiatları şunlardır:

TürlerOrtalama Fiyat / Metrekare başına*
Ahşap duvar Panelleri30 TL +
Kaplama ve Laminat Lambri45 TL +
Kumaş Duvar Kaplama45 TL +
MDF25 TL +
PVC Paneller20 TL +
Cam Paneller55 TL+
* yalnızca gösterge niteliğindeki fiyatlardır.

Duvar Kaplama Bakımı İçin İpuçları

 • Duvar panellerinin tozunu düzenli olarak bir silgi veya kuru, tüy bırakmayan bir bezle temizleyin. Birkaç haftada bir elektrikli süpürgeyle de temizleyebilirsiniz.
 • Panelli duvarların doğrudan güneş ışığından uzak olduğundan emin olun. Kumaş, desenli kağıt ve kaminat güneş ışığına maruz kaldığında solabilir. Doğrudan güneş ışığı alan bir odaysa, kalın gündüz güneşlik veya kalın perdeler takın.
 • Sıçrayan ve dökülenleri yumuşak bir bez ve hafif sabunlu suyla temizleyin, lekenin uzun süre kalmasına izin vermeyin. Alkali bazlı temizleme sıvılarının veya ağır iş solventlerinin ahşap duvar panelleri üzerinde çok uzun süre kalmasına izin vermeyin.
 • Metal duvar panelleri, birikintileri gidermek ve bağlantıları incelemek için yıllık olarak kontrol edilmelidir. Hasarlı duvar panelleri veya kaplamaları zamanında değiştirmeyi unutmayın.

Eviniz İçin Modern Duvar Kaplama Fikirleri

Duvar panellerini kullanarak odanıza dekoratif bir hava eklemeniz için size ilham verecek en harika fikirler.

 1. Fiber duvar panelleri aşağıdaki odaya tuğla duvar görünümü eklemektedir.
Ladrillo Cemento Duvar Paneli
Tuğla görünümlü duvar panelleri

2. Ahşap görünümlü duvar panelleri, odanıza farklı bir atmosfer sağlamaktadır.

Wood Shell Ahşap Duvar Paneli
Ahşap görünümlü duvar panelleri

3. Seramik blok duvar kaplama, değişik formları ve yüksek mukavemeti ile modern ve şık bir görünüm sağlamaktadır.

Seramik Blok Duvar Kaplama Hansson Block
Seramik Blok Duvar Kaplama

4. Taş duvar kaplama modelleri ile yaşam alanlarınıza tarihi ve doğal bir görünüm katabilirsiniz.

DekorArt - Kültür Taşı - Dekoratif Taş - Duvar Kaplama - Duvar Dekorasyonu
Taş Duvar Kaplama

5. Zevkinize göre seçebileceğiniz tuğla duvar kaplama ürünleri uygulandığı alana eski ve tarihi bir görünüm kazandırmaktadır.

DekorArt - Kültür Taşı - Dekoratif Taş - Duvar Kaplama - Duvar Dekorasyonu
Dekoratif Tuğla Kaplama

Duvar paneli tasarımları, evinize anında bir çekicilik katmanıza yardımcı olabilir. Taş Kaplama Fiyatları‘ndaki uzmanlarımız, eviniz için mükemmel iç mekan konusunda size yardımcı olabilir. Hemen bizimle iletişime geçin.

Bir Cevap Yazın