Herrera Polaris Kültür Taşı

Kültür Taşı Kullanım Alanları : TV arkası kaplama, oturma odası dekorasyonu, mutfak tezgahı dekorasyonu, yatak odası dekorasyonu, dış cephe kaplama, iç dekorasyon.

Kültür Taşı Fiyatları : Ürünün dokusuna, rengine ve boyutuna göre değişkenlik gösterir.

Minimum Sipariş : En az 5 metrekare sipariş verilebilir.

Sipariş Notu : Sipariş edilen ürün azami 7 iş günü içerisinde hazırlanır. İstanbul içi nakliye, diğer iller için ambarlar aracılığı ile gönderilmektedir. Nakliye ücreti alıcıya aittir.

Ürün fiyatı sadece resimde gördüğünüz üründür. Montaj için gerekli olan derz ve yapıştırıcı fiyata dahil değildir.

Stok Kodu DA-HR-POLARIS

129,00 KDV

Kültür Taşı Nedir ?

Üretilmiş taş veya el yapımı taş olarak bilinen kültür taşı, çeşitli kum ve elementler ile birlikte doğal renk pigmentleri kullanılarak hazırlanmış betonun kalıba dökülerek gerçek taş gibi uzun ömürlü ve kaliteli bir duvar kaplama ürünüdür. Uzun bir süredir, daha kalın ve daha ağır olmaları sebebiyle gerçek doğal taşlara alternatif olarak tanıtılmıştır. Kültür taşı daha hafif olduğu ve kolay kurulum niteliği sayesinde son yıllarda tercih edilen popüler bir iç mekan tasarımı, duvar kaplama ürünüdür. Bu durum karşısında doğal taş pazarını daha hafif ve benzer bir ürün üretmek için taş firmalarının üretim hattını geliştirmeye zorladı. Böylece doğal taş kaplama devri başladı. İnce kesilmiş doğal taş kaplama veya kültür taşı kullanılıp kullanılmayacağı düşünülürken, hammadde maliyeti, montaj maliyeti, nakliye maliyeti, bitmiş görünüm ve uzun ömürlü bir ürün olup olmadığı hesaplanmalıdır.

Kültür Taşı Maliyeti

Tüketicilerin birçoğu hala kültür taşının doğal muadilinden daha ucuz olduğu izlenimine kapılıyor. Fakat bazı gerçekler karşısında satın alma işleminiz fiyat ile ilgili ise; evet, kültür taşı en iyi duvar kaplama seçeneğinizdir. Kültür taşı fiyat / performans ürünüdür. 50 yıl sınırlı garanti ile satışa sunulmaktadır ve doğal taşlara oranla daha hafif, daha ucuzdur.

Taş Kaplama Fiyatları

Hem doğal taş kaplama hem de kültür taşı için kurulum prosedürleri ve maliyetleri aşağı yukarı aynıdır. Kurulum maliyetleri taşın dokusuna, tarzına, uygulama şekline ve alanına göre değişkenlik gösterir. Küçük parçalı taşların aksine, büyük parçalı bloklar daha kolay montajlanabilir fakat daha çok dikkat gerektirmektedir. Daha önce doğal taş duvar kaplama uygulaması yapılırken gözlemlediyseniz, taşları düzenli olarak kesip, yontarak istenen bir desene uyması sağlanır. Kültür taşı montajında kesme ve yontma işlemi yapılmaz. Satın aldığınız kültür taşlarının, montajdan önce yer gibi temiz bir zemine dizilerek istediğiniz dokuyu göz kararı ayarladıktan sonra montaja başlamalısınız.

Uzman Taş Kaplama Ekibi

Taş kaplama, her taşın gem görünüm hem de doku bakımından benzersiz olmasıyla yadsınmaz bir güzelliğe sahiptir. Kültür taşı çeşitli kalıplar ile yapıldığından, geniş bir uygulama alanında aynı parçayı iki kez bulabilmeniz olağandır. Kültür taşı görünüm olarak doğal taşlardan farksızdır. Uygulama esnasında; kesememe ve yontamama dezavantajı sebebiyle parçaları olduğu gibi kullanmanız gerekmektedir. Montaj işlemi uzman taş kaplama ekibi ile yapılmazsa taşlar arasında boşluklar görebilirsiniz.

 

Uzun Ömürlü Duvar Kaplama

50 Yıl sınırlı ürün garantisi

Doğru kurulum yapıldığı varsayıldığında, kültür taşı duvar kaplama, endişe edilecek hiç bir şey olmadan ömür boyu duvarlarınızı süsleyecektir. Doğal taş kaplama, evinizi kültür taşı ile dekore etmek isterseniz kesintisiz bir geçiş sağlayacaktır. Kültür taşları, renklerini içeriğinde doğal renk pigmentleri sayesinde korumakta ve uzun yıllar canlı renkler sunmaktadır.

Ağırlık 33 kg
RENK

POLARİS

BOYUT

10 x 500 cm2

KALINLIK

2.00 – 5.00 cm

DERZ ARALIĞI

2.00 cm

KUTU İÇERİĞİ

1 m2

AĞIRLIK

33 kg

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

İlginizi Çekebilecek Duvar Kaplama Ürünleri

Back to Top